Niezbędne akcesoria dla psa

Niezbędne akcesoria dla psa

Przygotowując się na przybycie psa do naszego domu musimy pamiętać o tym, żeby wyposażyć się w kilka istotnych rzeczy ułatwiających nam wychowywanie i dobre utrzymanie pupila. Niezależnie od wieku psa zobowiązani jesteśmy do zazwyczaj pewnej inwestycji.

 

Podstawa czyli miska

Po pierwsze musimy kupić miski dla psa na wodę i karmę. Ważne jest to, aby była ona wykonana z porządnego materiału, który mimo gryzienia nie popęka bo młode pieski mają różne tego typu pomysły. Kolejną cechą jaką powinna mieć miska jest antypoślizgowa podstawa. Zwracamy uwagę także na jej wielkość i wysokość. Nasz podopieczny powinien do niej sięgać bez problemu, żeby jedzenie czy picie nie stało się wysiłkiem. Kolejną opcją wyboru jest materiał z jakiego wykonana jest miska, bo możemy wybrać miskę plastikową, metalową lub ceramiczną. Jeśli często i na długo wychodzimy z domu powinniśmy wyposażyć się w dystrybutor wody (Nadir) i karmy (Zenith), który ma w swojej ofercie firma Ferplast. Gdy zabieramy psa ze sobą w większą podróż powinniśmy zakupić specjalną butelkę do picia dla psa, przystosowaną do tego typu działań, firmy Trixie.

 

Obroża i smycz

W celu bezpiecznego wyprowadzania naszego psa na spacer musimy mieć dla niego smycz i obrożę. Obecnie istnieje bardzo różnorodne wzornictwo tego typu akcesoriów, jednak najważniejsza jest ich funkcjonalność. Dla wrażliwszych, mniejszych psów polecane są szelki zamiast smyczy, zwłaszcza jeśli nasz pies „lubi” biegać w wszystkie strony, szarpiąc się na smyczy może zrobić sobie krzywdę. Pies wychodzący często do lasów powinien mieć obrożę nasączoną odpowiednim środkiem na insekty na przykład z firmy Bayer Foresto. Z kolei Chaba proponuje obroże zaprojektowane z dużą kreatywnością, możemy wybierać spośród obroży-chust, odblaskowych czy też chromowanych.

Z kolei smycz może być klasyczna (tradycyjnie wykonana ze skóry) lub z możliwością regulowania długości. Tutaj znowu firma Chaba prześciga inne we wzornictwie, proponując smycze z różnymi ozdobami lub taśmowe.

 

Inne akcesoria

W zależności od rasy psa jaką przygarnęliśmy, zwierzę potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji sierści. Oczywiście przy krótkich włosach nie będziemy mieć większych problemów z dbaniem o nią, bo wystarczy odpowiednia dieta i utrzymywanie higieny, ale już przy długim włosiu zaczynają się schody. Należy wyposażyć się w specjalistyczny szampon (można znaleźć takie dopasowany do rasy naszego psa, żeby dobre działał na jego odmianę sierści lub włosa) oraz szczotki, żeby opanować ilość gubionych włosów przez naszego pupila. Firma Furminator proponuje wiele rodzajów szczotek i grzebieni, skierowanych do psów dużych lub małych, z długim albo krótkim włosiem.

Tego typu akcesoria to minimum, żeby dobrze przyjąć psa w swoim domu, resztę możemy dokupić, w zależności od potrzeb naszego pupila i zaleceń lekarza weterynarii.